«Банк - це таке місце, де тобі позичають парасольку в гарну погоду і просять її повернути, коли починається дощ»

Зміни в законі про державні закупівлі, прийняті для будівництва Київської обхідний дороги (КОД) — це єдиний шлях для реалізації такого масштабного проекту. Вони дозволяють залучати міжнародні інвестиції, без яких будівництво КОД неможливо.

Про це заявив виконавчий директор Національної асоціації дорожників України Олег Варивода.

За його словами, підрядника будівництва на конкурентних торгах будуть визначати не тільки за ціною, але і за умовами залучення фінансування. Це допоможе уникнути негативного досвіду попередніх проектів, не реалізованих через відсутність фінансування.

«У 2018 році ми обговорювали інвестпроект реконструкції дороги М-14 Одеса — Миколаїв — Херсон. Це передбачало будівництво цементобетонної дороги з чотирма смугами, яка б з’єднала припортові міста і поліпшила транспортне сполучення півдня і в цілому країни», — згадав він.

Вартість проекту реконструкції склала 21,9 млрд гривень, в той час як в дорожньому фонді на той рік було 32 млрд.

«Китайська компанія CRBC висловила намір побудувати дорогу за свій рахунок, із залученням грошей недержавних організацій Китаю. Вони запитали: чи можемо залучити гроші комерційних банків Китаю, і ми будуємо? Ні, не можемо, тому що це рівень міждержавний. І ось уже 2021-й — дороги немає», — констатує Варивода.

Саме тому він вітає нові правила проведення конкурсу на будівництво КОД, прийняті парламентом 3 червня.

«Неможливо реалізувати будівництво КОД в рамках державної програми. Це фантастика. Ремонт дороги міжнародного значення на 10 млрд — це прийнятна сума для державного бюджету і дорожнього фонду. Але неможливо за 5 років витратити 85 млрд грн. Для цього слід зупинити ремонт і будівництво третини доріг по всій Україні. Тому міжнародні інвестиції — чи не єдине адекватне рішення», — підкреслив керівник Національної Асоціації дорожників України.

"VRV нерухомість" надає послуги

Індивідуальні консультації

індивідуальні
консультації

Організація і супровід угоди

організація
і супровід угоди

Використовуючи свій професіоналізм і багаторічний досвід роботи, «VRV нерухомість» запропонує кожному клієнтові оптимальне для нього рішення питань, пов’язаних з нерухомістю