«Антиахметовськими» законпроект про податкові зміни залишає діючі ставки оподаткування при укладанні однієї угоди з нерухомістю в рік і підвищує ставки для кожної наступної. «Анонсуючи зміни до Податкового кодексу, міністр фінансів Сергій Марченко місяць тому говорив, що вони повинні змусити платити податки» дуже хитро зроблених «людей, яким до цього часу вдавалося ухилятися від оподаткування. Міністр мав на увазі не тільки великий олігархічний бізнес, а й забудовників», — йдеться в матеріалі.

Так, зараз при продажу нерухомості (квартири, будинки, ділянки) не частіше одного разу на рік і за умови володіння нею понад три роки українці платять державі 2%: з 1% до Пенсійного фонду і мита з покупця і продавця.

Якщо ж протягом року таких об’єктів нерухомості продається кілька, то з кожної угоди продавцю необхідно заплатити додатково 5% податку на доходи фізосіб і 1, 5% військового збору. При таких умовах продаж квартир забудовниками — фізичними особами є досить поширеною і вигідною операцією.

«Разом з тим, якби квартири продавали через фірму, то з отриманого прибутку забудовнику довелося б заплатити державі 18%. Менша ставка дає можливість встановлювати ціни трохи нижче. Тим більше, що оплата 5% і 1, 5% все одно лягає на плечі покупця.

Зловживання цією схемою іноді призводило до скандалів. Так, колишній мер Ірпеня і забудовник Володимир Карплюк в декларації 2015 року зазначив 67 квартир. Це викликало резонанс в суспільстві, особливо серед жителів міста, які не розуміли, навіщо чиновнику стільки нерухомості», — пише автор матеріалу.

Цю схему повинно побороти уточнення, яке є в «антіахметівском» законопроекті — воно залишає діючі ставки оподаткування при укладанні однієї угоди з нерухомістю в рік і підвищує ставки для кожної наступної.

Зокрема, якщо особа вирішила протягом року продати два об’єкти нерухомості, то з другої угоди доведеться заплатити 5% (ПДФО) і 1, 5% (військовий збір).

А дохід з кожної наступної операції буде оподатковуватися за звичайною для фізосіб ставкою 18%. До яких треба додати ще 1, 5% військового збору.

«Після прийняття цих змін до Податкового кодексу схеми з продажу квартир через фізосіб втратять сенс, оскільки ставка основного податку складе 18%.

Більш того — продавати нерухомість через компанію-забудовника стане вигідніше, тому що в цьому випадку об’єктом оподаткування буде не дохід, а прибуток, тобто суму до оподаткування можна зменшити на витрати.

На більшість громадян ця норма не повинна вплинути. Навряд чи багато людей, у яких виникає потреба в протягом року продавати понад два об’єкти. Ліквідація схеми з мінімізації оподаткування може вдарити по забудовникам, які переведуть додаткові (законні) податкові нарахування на покупців квартир і піднімуть ціни», — йдеться в статті.

"VRV нерухомість" надає послуги

Індивідуальні консультації

індивідуальні
консультації

Організація і супровід угоди

організація
і супровід угоди

Використовуючи свій професіоналізм і багаторічний досвід роботи, «VRV нерухомість» запропонує кожному клієнтові оптимальне для нього рішення питань, пов’язаних з нерухомістю