«Банк - це таке місце, де тобі позичають парасольку в гарну погоду і просять її повернути, коли починається дощ»

Квартири в Чеській Республіці

З 1998 по 2019 рік ціни на квартири в Чеській Республіці виросли в середньому в 4,25 рази. Найбільше подорожчала нерухомість в Центральночеський краї — в 5,25 рази, найменше — в Устецькому краї (майже вдвічі). Рівень інфляції за той же період виріс на 59,8%, повідомляє Чеське статистичне управління (ČSÚ).

«Ринок житлової нерухомості в Чеській Республіці поступово розвивався з 90-х років після того, як звільнився від різних нормативних обмежень. Це був період посиленої, а спочатку навіть стрімкої, інфляції, те ж саме стосувалося цін на житлову нерухомість», — сказав Їржі Мразек, директор департаменту статистики цін ČSÚ. Відомство має дані лише з 1998 року, коли зростання цін на житло зупинився через економічний спад.

З 1998 року відбулося три значних стрибка цін. Перший завершився в середині 2003 року в зв’язку з приєднанням Чехії до Європейського союзу в травні 2004 року. «Це було пов’язано з очікуваннями іноземних покупців чеської нерухомості. У третьому кварталі 2003 року середні ціни на квартири в Чеській Республіці виросли більш ніж удвічі в порівнянні з 1998 роком», — додав Мразек.

Наступний стрибок стався в 2005 році, коли ціни збільшилися на тлі глобального економічного зростання. У порівнянні з 2003 роком вартість нерухомості зросла приблизно на 60%, однак у порівнянні з 1998 роком — більш ніж в три рази.

«Наприкінці 2008 року вибухнула світова фінансова криза, яка також вплинув на іпотечний ринок. Не уникла кризи і Чехія, де до кінця 2009 року вартість квартир впала на 18,1%, після чого протягом приблизно трьох років спостерігалася стагнація цін», — додав Мразек.

Згодом ціни знову почали зростати, спочатку в середньому на 3,5% на рік. З 2016 до кінця 2019 року зростання цін прискорилося в середньому до 10,7% в рік. «Дані для порівнянної статистики за 2020 рік поки недоступні, але з наявних джерел ясно, що зростання цін на житло триває», — сказав Мразек.

"VRV нерухомість" надає послуги

Індивідуальні консультації

індивідуальні
консультації

Організація і супровід угоди

організація
і супровід угоди

Використовуючи свій професіоналізм і багаторічний досвід роботи, «VRV нерухомість» запропонує кожному клієнтові оптимальне для нього рішення питань, пов’язаних з нерухомістю