Оригінальна прибудова: ТОП-10 2021 року

Прибудова до житлового будинку – не суто український винахід. Цей популярний архітектурний спосіб не тільки допомагає збільшити площу, але також модернізує будинок, роблячи його унікальним, особливо коли беруться за справу професіонали. У 2021 році журнал dezeen виділив 10 оригінальних прибудов, які привернули увагу професійного журі. Серед них — вежа з полікарбонату та дзеркальна художня галерея на палях.

Закритий будинок від Turner Architects, Великобританія

При реконструкції занедбаного будинку в георгіанському стилі в Лондоні компанія Turner Architects додала велику задню прибудову, яка включає пару дворів і зелений дах.

Проєкт, який продемонстрували ченці монастиря, включає низку житлових приміщень, що виходять у внутрішній сад. Доступ у двори здійснюється через розсувні двері, які при відкритті створюють коридор між внутрішньою та зовнішньою частиною.

Закритий будинок від Turner Architects, Великобританія

Башта в Парижі від Java Architecture, Франція

Архітектурне бюро Java представило вежу розміром шість на чотири метри, прибудовану до старої кам’яниці. Об’єкт розташований в одному із внутрішніх двориків Парижа.

Вертикальна прибудова складається з трьох поверхів із житловими приміщеннями, вона цікава різними фасадами, включаючи решітчасті дерев’яні перегородки та напівпрозорі панелі з полікарбонату.

Башта в Парижі від Java Architecture, Франція

House Recast від студії Бена Аллена, Великобританія

Одна з експериментальних прибудов у списку належить вікторіанському будинку в Лондоні під назвою House Recast, відремонтованого Studio Ben Allen для пари пенсіонерів.

Цього року проєкт переміг у конкурсі «Не рухайся, покращуйся! «. Для його реконструкції використали декоративні деталі, а також яскраво забарвлений бетон. За словами архітектора, це посилання на оригінальну вікторіанську архітектуру будинку.

House Recast від студії Бена Аллена, Великобританія
Котедж на мисі від Paul Bernier Architecte, Канада
 
Крита веранда, повністю фанерована кедром, була прибудована до сільського будиночка на березі озера у Квебеку в рамках масштабного проєкту реконструкції.
 
Paul Bernier Architecte спроєктував прибудову так, щоб вона відображала сільський вигляд житла, але не змішувалася з ним. Прибудову обладнали панорамними вікнами, що відкривають вид на дерева та нічне небо.
Котедж на мисі від Paul Bernier Architecte, Канада

Бетонний цокольний будинок від DGN Studio, Великобританія

DGN Studio розширила вікторіанський двоквартирний будинок на сході Лондона, перетворивши його темну кухню, що виходить на північ, на світлу та відкриту кімнату.

Прибудова стоїть на поглибленій бетонній підлозі, яка розрахована на максимальну висоту стелі. Його доповнюють темно-сині кухонні гарнітури з бетонними стільницями та відкрита конструкція даху з дуба.

Бетонний цокольний будинок від DGN Studio, Великобританія

Будинок для Тео та Оскара від Tigg+Coll Architects, Великобританія

При проєктуванні прибудови будинку, яку Tigg+Coll Architects виконали для сім’ї з двома дітьми, які страждають на рідкісне м’язове захворювання, у пріоритеті була інклюзивність.

Крило з дерев’яним дахом доступне для інвалідних візків і включає зручності, розроблені спеціально для дітей, Тео та Оскара, на честь яких названо будинок. Його діагональний дах був спроєктований для просторих спалень, а також підтримки підйомників.

Будинок для Тео та Оскара від Tigg+Coll Architects, Великобританія

Галерея Малинка від F2A Architecture, Канада

Дзеркальна прибудова до будинку від F2A Architecture, що балансує над крутими скелями в долині Оканаган, використовується власником приватної картинної галереї.

Через нерівну місцевість на кам’янистій ділянці прибудова піднята на тонких сталевих палях, і потрапити в неї можна заскленими сходами в основному будинку. Облицювання з нержавіючої сталі було обрано таким чином, щоб відбивати небо та лісові околиці будівлі.

Галерея Малинка від F2A Architecture, Канада

Райдон-стріт від Moxon Architects, Великобританія

Moxon Architects розкопали підвал вікторіанського таунхауса в Лондоні, щоб створити урізану задню прибудову та прилеглий затонулий сад.

Прибудова включає простору житлову зону і займає всю ширину ділянки. Вона оброблена матеріалами у білій палітрі. Бетонні цегляні стіни та полімерна підлога виходять назовні, забезпечуючи плавний перехід у сад.

Райдон-стріт від Moxon Architects, Великобританія

Будинок B-L від Graux & Baeyens Architecten, Бельгія

House B-L – будинок 1960-х років у Дестельбергені, розширили мінімалістичною кухнею та вітальнею від Graux & Baeyens Architecten для його співзасновника Базіля Граукса.

Нове крило розташоване під невеликим кутом до первісного житла, щоб максимально збільшити потрапляння сонячного світла. Однак старі та нові елементи об’єднані за допомогою плавного внутрішнього оздоблення і такої ж обшивки із сірої фанери зовні.

Будинок B-L від Graux & Baeyens Architecten, Бельгія

K& T’s Place від Нільсена Дженкінса, Австралія

Тактильні матеріали з необробленої деревини та блоків характеризує напівзакриту будівлю, прибудовану до K& T’s Place. Котедж належить художнику та директору галереї у Брісбені.

Над будинком працювала австралійська студія Nielsen Jenkins у рамках повної реконструкції житла. Проєкт містить низку придатних для проживання майданчиків, які максимально збільшують простір в існуючому будинку. Відмова від обробки будівельних матеріалів дозволила звести витрати до мінімуму.

K& T's Place від Нільсена Дженкінса, Австралія

"VRV нерухомість" надає послуги

Індивідуальні консультації

індивідуальні
консультації

Організація і супровід угоди

організація
і супровід угоди

Використовуючи свій професіоналізм і багаторічний досвід роботи, «VRV нерухомість» запропонує кожному клієнтові оптимальне для нього рішення питань, пов’язаних з нерухомістю