Нові зміни до податкового кодексу мають зачепити й забудовників, а також покупців нерухомості. Анонсована норма про стягнення ПДВ із придбання житла на первинному ринку з 1 січня не запрацювала, але це не означає, що «первинка» й надалі не оподатковуватиметься. Експерти з нерухомості очікують чергових змін після прийняття нових радикальних рішень влади.

При прийнятті законопроекту про захист прав покупців житла на первинному ринку та, відповідно, зрівнюванні у правах покупців на непобудоване житло та власників «готових» квартир, ПДВ знову буде актуалізовано, оскільки купівля готової квартири оподатковується 20% ПДВ. У такому разі кількість операцій з купівлі-продажу нерухомості різко скоротиться, а будівництво багатьох об’єктів, які ведуться переважно за рахунок коштів покупців, стане проблемним.

Поки цього не сталося, забудовники продовжують працювати у звичному режимі. У новому році глобально на ринку української нерухомості нічого не змінилося, оскільки найбільш дискусійну норму про стягнення ПДВ при купівлі квартир прибрали із закону 5600.

Експерти відзначають, що в останні два-три роки, вкладаючи кошти в покупку квартири на котловані, і переуступаючи (продаючи) права на неї через рік-півтора з початку будівництва (але до введення об’єкта в експлуатацію), рівень прибутку власника житла в середньому міг становити близько 30-35% (у деяких випадках вище 50%).

У 2022 році популярність вкладень у ринок нерухомості збережеться, але прогнозується, що інвестори шукатимуть нові перспективні та затребувані формати житла, в які вкласти свої гроші. Інтереси дедалі більше зсуваються у бік масштабних еко- і технологічних проектів, так званих «нових міст», нерухомість у яких зведено з використанням новітніх технологій і сучасних екоматеріалів.

До 2025-2027 року у Києві частка нових масштабних проектів може становити 25-30% від усієї пропозиції на первинному ринку житла. Сучасне житло відповідатиме світовим стандартам енергозбереження, що важливо за сучасних тарифів на комуналку. Коштуватиме така нерухомість буде на 30% дорожче, ніж бюджетніші варіанти в багатоповерхівках.

"VRV нерухомість" надає послуги

Індивідуальні консультації

індивідуальні
консультації

Організація і супровід угоди

організація
і супровід угоди

Використовуючи свій професіоналізм і багаторічний досвід роботи, «VRV нерухомість» запропонує кожному клієнтові оптимальне для нього рішення питань, пов’язаних з нерухомістю