Технічний паспорт на нерухомість

Єдина державна електронна система у сфері будівництва пройшла оновлення. Тепер з’явилася можливість перевірити технічний паспорт і довідки про зміни в складі об’єктів нерухомості. Про це в Facebook повідомила прес-служба Міністерства розвитку громад і територій.

«Це істотно ускладнить використання підроблених технічних паспортів в разі спроби легалізувати об’єкти будівництва, зведені з порушеннями», — відзначили в міністерстві.

У Мінрегіоні розповіли, що раніше Державна архітектурно-будівельна інспекція, держреєстратори та нотаріуси не мали можливості перевірити на справжність надані для реєстрації техпаспорта. Йдеться про введення в експлуатацію, оформленні продажу або спадщини.

Тепер можна онлайн отримати виписку з відомостями про технічну інвентаризацію нерухомості та перевірити дані на збіг з документами.

При цьому потрібно, щоб верифіковані особи, які мають право проводити технічну інвентаризацію нерухомості, вносили дані до Єдиної державної електронної системи.

На даному етапі внесення таких даних проходить добровільно. Цей процес стане обов’язковим після прийняття Порядку ведення електронної системи внесення даних.

Крім того, з 1 грудня поточного року технічний паспорт, інвентаризаційні справи та матеріали інвентаризації будуть створюватися тільки за допомогою електронної системи.

"VRV нерухомість" надає послуги

Індивідуальні консультації

індивідуальні
консультації

Організація і супровід угоди

організація
і супровід угоди

Використовуючи свій професіоналізм і багаторічний досвід роботи, «VRV нерухомість» запропонує кожному клієнтові оптимальне для нього рішення питань, пов’язаних з нерухомістю