В Україні зноситимуть хрущовки. У Мінрегіоні вже підготовлено законопроект, який полегшує виселення мешканців такого будинку. Тому вкладати заощадження у покупку хрущовки – справа невдячна. А власникам таких квартир потрібно наперед подумати про придбання нового житла.

В Україні зноситимуть хрущовки. Мешканців таких будинків давно лякають цим знесенням. Проте зараз вже практично готовий законопроект, який полегшить владі виселення мешканців із багатоквартирних старих будинків, а також знесення цих будинків та будівництво на їхньому місці нового житла.

У великих містах практично не залишилося землі під забудову. Єдиний вихід – зносити старі будинки та будувати на їхньому місці нові. Одними з перших мають піти «під ніж» так звані хрущовки. У Мінрегіоні вже підготовлено відповідний законопроект, який полегшить знесення таких будинків.

Виселити мешканців із хрущовки стане простіше
Відповідно до чинного нині законодавства, для того, щоб виселити зі старого будинку всіх мешканців і знести його, потрібна згода 100% мешканців цього будинку. А це, в принципі, неможливо. Навіть якщо всім мешканцям старого будинку пообіцяють натомість безбідне життя і вілли на Канарах, обов’язково знайдеться пара-трійка власників хрущовок, яким дим вогкої вітчизни набагато солодший і приємніший, ніж теплий пляжний пісок.

У новому законопроекті, розробленому Мінрегіоном, цю цифру знижено до 75%. А це вже справжній крок до досягнення згоди на виселення мешканців.

Українцям не радять купувати хрущовки ні на продаж, ні для проживання
Тому експерти ринку нерухомості не радять українцям інвестувати свої заощадження у купівлю хрущовок. Зробити це можна лише у тому випадку, якщо продавець готовий суттєво знизити ціну на свій товар.

«Вигідно купувати її тільки в тому випадку, якщо власник продає житло зі знижкою 20-30%. Тоді на цій квартирі можна заробити», — говорить партнер консалтингової компанії SV Development Сергій Степенко.

Українцям також не радять купувати хрущовки для проживання. По-перше, нерівна година, їх можуть справді незабаром відправити під знесення. А по-друге, хоч покупка такого житла обійдеться дешевше, ніж придбання нового, проте потім на ремонти потрібно буде витратити багато грошей. То труби старі порве, то дах протікатиме, то пробки почне вибивати через те, що електропроводка не розрахована на велике навантаження.

Мешканцям хрущовок радять уже підшукувати собі інше житло
Ну а тим, хто вже давно живе у хрущовках, радять подумати про покупку нового житла. Рано чи пізно старий будинок все одно зноситимуть. Звичайно, мешканцям знесеного будинку зобов’язані надати замість іншого житло, проте навряд чи воно буде по-справжньому рівноцінним: починаючи з розташування нового будинку і закінчуючи житлоплощею.

І особливо не варто вкладатися в таких будинках у дорогий ремонт. Якщо будинок піде під знесення, то разом із ним пропадуть і ваші гроші, витрачені на дорогий ремонт старої квартири.

В Україні підлягають зносу мільйони квадратних метрів старого житла
За даними Держстату, нині в Україні налічується 4, 33 млн. квадратних метрів застарілого житлового фонду. Сюди, звичайно, входять не тільки хрущовки, але ще й будинки дореволюційної забудови, яким понад століття.

Загалом в Україні сьогодні є такі старі багатоповерхівки:
4646 багатоповерхівок, збудованих до 1919 року;
9693 будинки, збудованих з 1920-го до 1953-го;
7192 багатоповерхівок, збудованих з 1954-го до 1969-го;
5364 будинки, збудовані з 1970-х до 1989-го.

Місцева влада має провести інвентаризацію всього застарілого житлового фонду, виявити, скільки є просто застарілих будинків, а скільки їх в аварійному стані. Після цього у кожному місті розроблять план реконструкції міських кварталів з урахуванням зносу старих будинків та будівництва нових.

"VRV нерухомість" надає послуги

Індивідуальні консультації

індивідуальні
консультації

Організація і супровід угоди

організація
і супровід угоди

Використовуючи свій професіоналізм і багаторічний досвід роботи, «VRV нерухомість» запропонує кожному клієнтові оптимальне для нього рішення питань, пов’язаних з нерухомістю